Kategorie
Temat
autor: artonio, utworzono: 2005-11-26 20:08:00, wyświetleń: 36590

Regulamin PPXL

Zapraszamy do udziału w dyskusji.
Odpowiedzi dodaj odpowiedź
Hmm.. przypomina mi regulamin PLP z 2003 roku. Przynjamniej będzie standaryzacja przepisów :)
cytuj
autor: Ciapek, utworzono: 2005-11-26 21:42:00
ciapek a moze zdradzisz kilka postanowien z dzisiejszego spotkania kapitanow druzyn chcacych startowac w plp? bedzie plp 2006 or nie bedzie?
cytuj
autor: arek sroka, utworzono: 2005-11-26 21:46:00
To jest wątek o regulaminie PPXL, więc powiem tylko krótko, że będzie i bardzo ciekawie się zapowiada. Jak tylko przepiszę wszystkie ustalenia, pojawią się na głownej stronie PSI oraz na stronie PLP.
cytuj
autor: Ciapek, utworzono: 2005-11-26 21:51:00
Generalnie moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu regulaminu...

Ma dziury, niektóre kwestie są dobrze wyjaśnione inne wogóle nie są poruszone albo omówione ogólnie co może prowadzić do nadużyć...

Poza tym, pkt 2.01, 2.03, 2.04, 2.11 - To chyba zostało z konspektu, myślenie w kategorii życzeń. A co będzie jak np na polu 5 osobowym nie będzie 7miu sędziów tylko 6ciu i żaden nie będzie miał chrono?

Kontrola na chrono będzie dokonywana samodzielnie lub przez sędziego... No sorry, ale jak to ma być poważna liga to może jednak ustanowić zasadę że na chrono jest sędzia i to ZAWSZE dokonuje sprawdzenia, przecież i tak sędzia lub ktoś z organizatorów ma obowiązek nadzorować miejsce gdzie zawodnicy zbierają się po schronowaniu.

Rozdział 5 - Punkty i Kary. Zabrakło całkowicie kar. Overshooting, granie ze splatem, bluzgi, niereagowanie na polecenia sędziego...

5.03. Cytat: "...przez porzucenie sprzętu, określonego w punkcie ( odsunięcie się minimum 2 metry od takiego sprzętu)"

Tutaj zdecydowanie brakuje czegoś. Pewnie tego całego punktu o którym jest mowa.

7.02 Brak doprecyzowanej liczby grup na które drużyny mają zostać podzielone i zasad podziału. Takie rzeczy powinny być w regulaminie

7.04 Nie rozumiem przyczyny, ale OK :)

7.05 Kto będzie decydował o tym czy zespół sędziowski dobrze wypełnił swoje obowiązki?? Bo zależy kogo spytać, różne opinie się pojawią...

9.06 Skoro już akredytacje wprowadzacie oficjalnie to dokreślcie jak będą przyznawane, bo inaczej to niepotrzebny jest cały przepis. Za duża uznaniowość.

A odnośnie punktów dotyczących rejestracji drużyn w rozdziale 9tym. Brak określonej liczby drużyn przy jakiej turniej może się odbyć i uznany zostanie za zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski.

Ochraniacze... Nigdzie nie ma zapisu o możliwości noszenia slider shorts...

10.12. To należy rozumieć jako zakaz modyfikacji tylko części twarzowej maski czy też modyfikacji całości maski w zakresie niedozwolonym przez producenta: przycinanie uszu, fragmentów maski...?

10.31 Tylko jedna uwaga... Halo TSA Backman.

10.36 Ważną legalizację w rozumieniu jakich przepisów? Polskich, europejskich, amerykańskich?? Myślę że warto dokreślić ten punkt.

Poza tym, dalsza część tego punktu wskazuje że organizatorzy biorą na siebie współodpowiedzialność za wszelkie wypadki związane z wykorzystywaniem butli kewlarowych nieposiadających aktualnego hydrotestu.
cytuj
autor: Fisz, utworzono: 2005-11-27 01:35:00
11.03 Bezsens. Po co określać minimalny wiek zawodników dopuszczanych do turnieju skoro natychmiast wprowadza się warunek dopuszczenia zawodników młodszych. Ja się tylko czepiam konstrukcji zapisu, nie jego celowości.

11. Skład zespołu

Całkowity brak zapisów uniemożliwiających "dopompowywanie" drużyn w celu osiągnięcia lepszego miejsca... vide casus Kamikaze i Pothead w PPLH 2004.

12.32. Dobry przepis, ale IMO wymagający troszeczkę większego dokreślenia. Ostatnie PPLH, zawodnik wraca z flagą do bazy po czym pro ref Millennium zawraca go na środku pola, prosi o podejście i kontroluje czy zawodnik nie ma przypadkiem splata. Ten nie miał, ale gdyby miał to decyzja sędziego wpływa na wynik meczu. Takich sytuacji należy unikać, dlatego należy dokreślić zachowanie sędziów na polu.

13.17. Skoro można się zwrócić zarówno do sędziego jak i współzawodnika, dlaczego tylko współzawodnik ma obowiązek udzielić NATYCHMIAST informacji czy pytający ma trafienie czy nie. Generalnie z takiego zapisu wynika że sędziowie zaczynają pracę dopiero wtedy gdy zawodnik jest na polu sam, a oni mogą do tego momentu stać z założonymi rękami poza polem.

Odnośnie jeszcze trafień. We wcześniejszym punkcie mówi się o trafienie w Strefie I i II. Tu chciałbym się dowiedzieć, czy np trafienie w przód spłuczki znajduje się w strefie pierwszej, ponieważ sprawdzenie przez zawodnika czy takie trafienie miało miejsce wymaga od niego de facto zaprzestania gry i schowania się za balon.

13.31 Rozumiem że za ślad farby wielkości 50groszówki nie powoduje eliminacji zawodnika jeżeli sędzia danego trafienia nie widział....

13.34 Powtórzenie wcześniejszego punktu, który w dodatku zacytowałem. Poza tym stoi w sprzeczności z przepisem który mówi że zawodnicy mogą się wymieniać sprzętem w trakcie gry.

13.35 Ten zapis powinien wylądować w rozdziale o punktach i karach.

13.37, 39 Powtórzenie

14.21. Wcześniejszy zapis mówi że zawodnika przenoszącego flagę nie można ogłosić neutralnym, tu wręcz przeciwnie.

14.24 Bardziej podoba mi sie zapis z regulaminu PPLH który doniesienie flagi do bazy z trafieniem kwalifikuje jako walkower drużyny która donosiła flagę i komplet punktów dla drużyny przeciwnej.

18.01 Ważne żeby ten punkt był egzekwowany.

18.02 i 03 Uważam że to bzdura totalna, że Rada Kapitanów składa się z kapitanów 3 pierwszych drużyn. Praktycznie eliminuje głos nowych drużyn (nie mówię o podejmowaniu decyzji mających wpływ długofalowy, tylko o decyzjach związanych z danym turniejem).

19. świetnie że są wymagania wobec organizatora. Szkoda tylko że nie określono co się dzieje jeśli wymagania te nie są spełnione. Brak tego zapisu powoduje że cały rozdział jest martwym przepisem.
Generalnie widać niedopracowanie i chaos. Kilka spraw jest wyjaśnianych kilkakrotnie w różnych punktach, czasem tak samo, czasem różnie. Wiele zapisów brak. poza tym błędy typu spacja przed przecinkiem zamiast po.
cytuj
autor: Fisz, utworzono: 2005-11-27 01:35:00
mnie najbardziej urzekła kwestia eliminacji zawodnika poprzez błędną decyzję sędziego, która pomimo przyznania ewidentnej pomyłki jest decyzją wiążącą. daje to pełną bezkarność skladów sędziowskich. czy nie powinno być to bardziej usankcjonowane? taka decyzja może i czesto przesądza o wyniku meczu, przy stanie np 2na2 czy 2na3, więc pomyślcie o czymś w stylu replay meczu lub części od momentu decyzji.
cytuj
autor: majma, utworzono: 2005-11-27 12:07:00
Hmm, majma - jezeli damy mozliwosc zmiany decyzji, ponowienia meczu, akcji itp, to bedzie jeszcz wiecej naduzyc. Wydaje sie, ze lepszym byloby ocenianie sedziow i przyznawanie tylu pktow na ile zostali ocenieni (glownie przez organizatora lecz tez przez rade kapitanow). Pozdro
cytuj
autor: aman, utworzono: 2005-11-27 13:00:00
Do Fiszaja - bardzo ładna analiza, cieszę się, że zapamiętałeś opis Popera dotyczący mojej osoby:)
Co do przywołanej sytuacji to była to odstępstwo wynikające z prośby sędziego z drugiego krańca pola (chcieliśmy aby z powodu wcześniejszego błedu/niedopatrzenia sędziego nie doszło do sytuacji, w której druzyna donosząca flagę poniesie karę za grę z trafieniem). w pozostałych meczach przepis ten był przestrzegany.

Do Majmy zgadzam się z Amanem -to będzie prowadzić tylko do nadużyć i niekończących się dyskusji.

Do całego regulaminu - on jest taki jak wszystkie inne ma braki ale podstawowa sprawa to jego przestrzeganie. Zaobserwowałem w różnych ligach bardzo duży luz w podejściu do zapisów regulaminu i stad wynikajace problemy.
cytuj
autor: SebWU, utworzono: 2005-11-27 14:28:00
Regulamin PPXL 2006 został opracowany w oparciu o Regulamin PLP 2004.
Po naniesieniu poprawek przedstawię wersję 1.1 Regulaminu PPXL.
Powtórzenia wynikaja tu z doprecyzowania i omawiania danej sytuacji pod innym kątem:
np: Punktacja i Kary
5.03.Zawodnik może zostac wyeliminowany przez :
( 8 smy myślnik ) -porzucenie sprzętu( odsunięcie się minimum na 2metry od takiego sprzętu )
10.5.Sprzęt i jego wymiana podczas gry
Zawodnicy wymieniający się sprzętem, muszą znajdować się w odległości nie większej niż 2 metry od siebie.
Pozdrawiam
cytuj
autor: chris, utworzono: 2005-11-27 16:26:00
Chris, na pierwszy rzut oka widać że regulamin jest:

a. niedopracowany
b. z błędami
c. sklecony z fragmentów napisanych przez kilka róźnych osób
d. nieprzejrzyście skonstruowany.

Ta wersja to raczej beta niż 1.0
cytuj
autor: Fisz, utworzono: 2005-11-27 19:44:00
Pkt. 10.02 na dzien dzisiejszy eliminuje naszą drużynę z rozgrywek w tej lidze. Czemu nie przyjąć zapisów Centurio 2005/Millenium 2005?
cytuj
autor: Albert_SK, utworzono: 2005-11-27 20:35:00
Na szybko przejrzalem. Redakcja dokument maksymalnie do poprawki :)

Wiekszosc napisal juz Fiszaj, ale pominal jedna bardzo wazna sprawe: punkt 12.22.
Jesli zatrzymanie nastepuje z powodow bezpieczenstwa powinni moc to zrobic nie dosc ze wszyscy sedziowie ale rowniez zawodnicy - dajac o tym znac sedziom. Trudno oczekiwac, ze w sytuacji zagrozenia, zedziowie beda szukac sedziego glownego.


hmmm 13.14... Jestem prawo reczny i marker mam w prawej rece. Opaske na lewej. Jak mam ja zdjac? Wiem - przelozyc marker do lewej, zdjac opaske. Ale czy na pewno najpierw zdjac opaske - a pozniej udac sie do bazy, jak wynika z tego punktu? Chyba nie jest to najlepsze rozwiazanie


15.32 "jednego lub wiecej zawodniko"? Czyli sedzia jak bedzie mial zly humor moze wywalic nawet 5-ciu zawodnikow.


17.02 - to juz nie bedzie players party? :(
cytuj
autor: NavySEAL, utworzono: 2005-11-27 21:32:00
Albert ma rację, czemu nie przyjąć regulaminu Centurio ? Przecież ten też nie jest pisany z palca tylko na podstawie regulaminu Millenium, po co wyważać otwarte drzwi ? Można przecież zapożyczony regulamin przystosować do realiów ligi a nie pisać wszystko od nowa i przerabiać go X razy bo coś jest nie tak.

Respekcik
cytuj
autor: Kacper, utworzono: 2005-11-27 21:52:00
Fiszaj,Jeżeli grałeś w 2004 w PLP to grałeś według tego właśnie regulaminu w wersji dostępnej na stronie PLP.
Albert
-zgodnie z pkt.10.2 będziesz musiał i na PPXL i na Centurio i Millenium wypruć poduszki z ramion i łokci i ubierać się w stroje nie zbliżone barwą do sędziowskich ...
Foka..
..pkt12.22 Sędzia główny jest na polu ......i on decyduje o zatrzymaniu gry.
15.32 doczytaj od początku pkt.15.3 jest dość jasny
17.02 dotyczy dobrego wizerunku Polskiego Paintballa przeczytaj uważnie,zdaje się że często zabierałeś w tym temacie głos
cytuj
autor: chris, utworzono: 2005-11-27 21:55:00
12.22 - Nadal uwazam ze w kwestiach dot. bezpieczenstwa kazdy powinien miec prawo zatrzymania gry, jak to np. jest na strzelnicach sportowych.
17.02 - ech... to byl zart :]
cytuj
autor: NavySEAL, utworzono: 2005-11-27 22:23:00
dozywotnia dyskwalifikacja ?
to chyba tyczy tylko w ligi PPXL ?
cytuj
autor: Bandzii, utworzono: 2005-11-27 22:39:00
Chris napisał:
cytuj
autor: RemaS, utworzono: 2005-11-27 22:43:00


Mam takie pytanie bo bluzy DYE maja oryginalnie wszyte cienkie poduszki w lokcie i widzialem ze druzyny na Centurio w nich graly i nie byly one w zaden sposob wyprute. Wiec w koncu jak z tym jest?
cytuj
autor: Pablo, utworzono: 2005-11-27 22:47:00
wszyty ochraniacz jest w centurio traktowany jako druga warstwa, a mozesz miec dwie warstwy czyli na lokciach: nie mozesz miec juz ochraniaczy a na ramionach mozna miec koszulke "na ramiaczkach" bez rekawow, ale co liga to inna interpretacja i co sedzia to tez
cytuj
autor: Albert_SK, utworzono: 2005-11-27 23:08:00
Z regulaminu Millennium:
9.04 Quilting is two layers of clothing stitched over each other. Quilting counts as two layers of clothing in the area which is quilted.

Z tego co troche jaze to nie wolno miec podwojnych ochraniaczy tak? a co wtedy z kolanami??
cytuj
autor: RemaS, utworzono: 2005-11-27 23:48:00
Zawsze można zrobić 2 gą ustawę o podatku VAT z 500 poprawkami... tylko PO CO ?
Czy nie prościej zastosować regulamin CENTURIO ?
w całej europie dąży się do ujednolicenia przepisów , ale w Polskim paincie NIE... trzeba stworzyć potworka :(((
cytuj
autor: MichaleV, utworzono: 2005-11-28 00:17:00
Nam kazali wypruwać na centurio - małe se zębów nie powyrywałem z pośpiechu :)
cytuj
autor: zyniek, utworzono: 2005-11-28 09:13:00
Damn :/ to widze ze czeka nas szycie nowych bluz dla calego teamu bo w zasadzie z nieswiadomosci dostalismy do poprzednich takie minipoduszeczki na ramiona i lokcie :/
cytuj
autor: BigBadWolf, utworzono: 2005-11-28 09:44:00
Ale Zynieck zgodzisz się że na centurio jeśli masz poduszki na łokcie i nie założysz tam padów nikt nie będzie ci robił problemów.
cytuj
autor: Albert_SK, utworzono: 2005-11-28 11:07:00
Skoro już o bluzach i ograniczeniach mowa - czy któryś z regulaminów Millenium bądź Centurio zabrania jakichś kolorów? Kojarzy mi się coś, że nie wolno stosować pomarańczowego, ale w tej chwili nie mogę się doszukać tego przepisu...
cytuj
autor: bartas_m, utworzono: 2005-11-28 11:31:00
W Mill pomaranczowy i kolory sedziowskie
Tez mailem poduszki i sporo bylo prucia.... ale co zrobic?
cytuj
autor: Pablo, utworzono: 2005-11-28 11:34:00
przeciez poduszki w lokciach i ramionach (przynajmniej w bluzach c5) to zwykly pic na wode...tak naprawde prawie nic one nie daja a bez ochraniaczy pod spodem mozna sie nabawic ladnych krwiaczkow. Zwlaszcza ze w tej bluzie nie mozna chyba ich wypruc...Zyniek jakie bluzy mieliscie na centurio?
cytuj
autor: Koe, utworzono: 2005-11-28 11:56:00
Albert - zgadza sie - ale nie odwazylbym sie zrobic rzutu na pysk bez ochraniaczy ;]

Koe - nie wiem co to za bluzy były bo zamawialiśmy gdzies już z nadrukiem (jak chcesz to sie dowiem) ale przepis jest przepisem, zaden sedzia nie bedzie wnikał czy poduszka jes chuda czy gruba czy z waty czy ze stali - to jest kolejna warstwa. Pamietam ze Rogerowi sie upiekło na tym samym Centurio ale trzeba sie liczyc z tym ze bedziesz szalał z nożyczkami na 5 min przed meczem :D
cytuj
autor: zyniek, utworzono: 2005-11-28 15:24:00
własnie panowie to jest naprawde problem poniewaz wiekszosc graczy gra w koszulkach ktore szybdziej wydalaja pot od ciała oraz trzymaja ciepło majac bluze DYE i długi rekaw podkoszulka ktory ma grubośc ok o.001mm komu to przeszkadza tylko upierdliwca ktorych niestac na taka bielizne lub nie wiedza ze takowa istanieje poprostu zenujace.
cytuj
autor: ROGER, utworzono: 2005-11-28 15:43:00
Nie mam nic przeciwko bluzom DYE, mysle, ze konstruktorom zapisu chodzilo bardziej o problem. W pewnym momencie pojawily sie bluzy z miekkimi elementami co powodowalo dodatkowa ochrone przed kulka (łokcie i ramiona). Zapis pojawil sie aby ograniczyc takie tendencje gdyz innaczej za chwile mielibysmy wyscig producentow lub druzyn tworzacych dodatkowe ochraniacze na piers, przedramie, plecy itd.

Tak naprawde czego chyba doswiadczyliscie takie dodatkowe ochranicze słuza tak naprawde tylko ochronie przed kulka, a nie sa rzetelna ochrona przy wslizgach (swiadcza o tym rowniez wasze wypowiedzi). Aby zatrzymac ta fale, ale nie karac ludzi, ktorzy chcieli grac w tych produktach wprowadzono interpretacje mowiaca jak traktowac takie ochraniacze.

Jest mnostwo przykladow tego jak ludzie probuja naciagac przepisy i dlatego pojawiaja sie coraz to nowe zapisy w regulaminach (patrz nakrycia glowy)
cytuj
autor: SebWU, utworzono: 2005-11-28 15:56:00

Pytania? Napisz do nas!